TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

 

Krakowska przestrzeń biurowa

redaktor:
wydawca:
Facebook Twitter drukuj powiadom rss
okładka
spis treści
właściwości
ISBN:
83-88424-26-2
rodzaj:
książka
objętość:
90 stron
miejsce wydania:
Kraków
rok:
2003
wymiary:
A5
okładka:
miękka
średnia ocena:
  • aktualna ocena: 2.59/6

produkt dostępny
 
netto:
brutto:
25.00 PLN
26.25 PLN

rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu
Książka jest pierwszą całościową analizą lokalnego rynku biurowego poczynając od nowoczesnych powierzchni, poprzez rzadko badane, a bardzo liczne biurowce z okresu PRL, aż po biura w przebudowanych kamienicach. Dodatkowo przeprowadzona została analiza preferencji najemców biurowych oraz skonstruowano ranking dostępności komunikacyjnej biurowców w Krakowie.

W pierwszym rozdziale zarysowana została sytuacja na rynku nowoczesnych (wybudowanych lub gruntownie zmodernizowanych po roku 1990) powierzchni biurowych w dużych miastach Polski. Do tej pory w naszym kraju przytłaczająca większość nowych inwestycji biurowych zlokalizowana jest w Warszawie.

W dalszej części przeanalizowany jest rynek nieruchomości biurowych w Krakowie. Część tę rozpoczyna opis rozwoju rynku nowoczesnych powierzchni klas A i B. Kolejna przynosi rozważania nad obiektami biurowymi – dziedzictwem pięćdziesięciu pięciu lat realnego socjalizmu. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, co obecnie dzieje się z budynkami dawnych zrzeszeń, zjednoczeń i wielkich państwowych firm.
W rozdziale czwartym Grzegorz Micek podjął dyskusję na temat rynku biurowego w przedwojennych budynkach krakowskich. Kamienice i pałace znajdujące się w samym centrum coraz częściej zmieniają swoją funkcję, stając się mniej lub bardziej prestiżowymi biurami. Kolejny rozdział traktuje o strukturach branżowych najemców. Autorzy analizują, które typy działalności lokują się w starych i tanich biurowcach, a które przyciągane są przez powierzchnie najdroższe. W ostatnim rozdziale Robert Guzik zajął się określeniem dostępności komunikacyjnej kilkunastu najważniejszych i największych obiektów biurowych w Krakowie. Okazuje się, że jedną z kluczowych spraw dla najemcy jest określenie miejsc, z których przemieszczają się w ciągu dnia jego główni klienci.

Niniejsza publikacja adresowana jest do deweloperów, administratorów i zarządców obiektów biurowych, najemców biur, naukowców zajmujących się współczesnymi przemianami przestrzeni miejskiej, dziennikarzy oraz wszystkich zainteresowanych problematyką rynku biurowego.

polecam ten produkt:  
  • aktualna ocena: 2.59/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.6 / 6 - głosowano 27 razy
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!