TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

Przestrzenne zróżnicowanie rozwoju obszarów wiejskich w Polsce

autor:
wydawca:
Facebook Twitter drukuj powiadom rss
okładka
spis treści
właściwości
ISBN:
978-83-89900-53-1
rodzaj:
książka
objętość:
329 stron
miejsce wydania:
Warszawa
rok:
2013
wymiary:
B5
okładka:
miękka
nowość:
wrzesień 2013
średnia ocena:
  • aktualna ocena: 1.56/6

produkt niedostępny
 
netto:
brutto:
30.00 PLN
31.50 PLN

rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu
Rozwój społeczno-gospodarczy obszarów wiejskich z natury rzeczy jest zróżnicowany w przestrzeni. Podstawowym problemem do rozwiązania, stanowiącym główny cel pracy jest określenie kierunków tego zróżnicowania i poszukiwanie mechanizmów wyjaśniających istniejące dysproporcje. Pomiar rozwoju obszarów wiejskich w Polsce przeprowadzono w trzech współzależnych odsłonach, z których pierwsza dotyczyła określenia poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego, druga rozpoznania jego profilów struktur społeczno-gospodarczych, a trzecia - charakterystyki lokalnych uwarunkowań rozwoju. Przyjęto taki schemat postępowania uznając, że dotychczasowy rozwój społeczno-gospodarczy układu lokalnego znajduje odzwierciedlenie w poziomie i strukturze jego rozwoju. Obie te właściwości opisują zasadniczo efekty rozwojowe. A przecież nie mniej ważne są endogeniczne warunki rozwoju, w których te właściwości ujawniają charakter i siłę swojego oddziaływania. Powszechnie uważa się, że warunki i efekty rozwoju determinują jego poziom. Poszukiwano więc prawidłowości wyjaśniające nie tylko istniejące zróżnicowanie przestrzenne poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów wiejskich, ale także jego struktur i uwarunkowań lokalnych.
Przedmiot badania „rozwój obszarów wiejskich” jest złożony i wielokryterialny, dlatego przy rozwiązywaniu problemów mieszczących się zasadniczo w polu badawczym nauk ekonomicznych wykorzystano również aparaturę pojęciową, dorobek teoretyczny i instrumentarium innych dziedzin. Atutem takiego interdyscyplinarnego podejścia jest uwzględnienie ekonomicznych i pozaekonomicznych aspektów łącznie, co pozwala na uchwycenie złożoności zjawisk i wzajemnych uwarunkowań różnych aspektów badanego fragmentu rzeczywistości.

Strukturę książki tworzą dwie części. Pierwsza z nich jest rodzajem krytycznej oceny stanu badań na podstawie dostępnej literatury nie tylko ekonomicznej, ale i dyscyplin pokrewnych. Jest tym samym wprowadzeniem do części drugiej, która ma charakter empiryczny i jest oryginalnym wkładem autorki w problematykę zróżnicowania przestrzennego rozwoju obszarów wiejskich, ilustrowanym m.in. bogatym zbiorem kolorowych kartogramów zawartych w książce.

polecam ten produkt:  
  • aktualna ocena: 1.56/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 1.6 / 6 - głosowano 25 razy
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!