TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

Przestrzeń przyrodnicza i społeczna osiedli mieszkaniowych w XX i XXI wieku

redaktor:
wydawca:
Facebook Twitter drukuj powiadom rss
okładka
spis treści
właściwości
ISBN:
978-83-7583-304-1
rodzaj:
książka
objętość:
140 stron
miejsce wydania:
Warszawa
rok:
2011
wymiary:
B5
okładka:
miękka
nowość:
czerwiec 2012
średnia ocena:
  • aktualna ocena: 2.67/6

produkt niedostępny
 
netto:
brutto:
23.81 PLN
25.00 PLN

rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu
W Polsce w dużych miastach ludzie mieszkają przede wszystkim w osiedlach – starych, głównie spółdzielczych, wybudowanych jeszcze w XX wieku, i nowych, głównie „deweloperskich”, wybudowanych na przełomie XX i XXI wieku i w ostatnich latach.
Kwestia przyszłości, potrzeby i kierunków przekształceń „starych” osiedli mieszkaniowych była już wielokrotnie rozpatrywana. Poruszano ją pod kątem ekonomicznym, społecznym i technicznym. Jednak w prowadzonych rozważaniach i dyskusjach zdecydowanie mniej uwagi poświęcano przebudowie i podniesieniu jakości wnętrz osiedlowych.
Podobnie niewiele uwagi poświęca się wnętrzom (dziedzińcom) „nowych” osiedli. Tu jedną z przyczyn może być ich znikoma powierzchnia, chętnie sprowadzana do 25% powierzchni biologicznie czynnej (granica ustalona Rozporządzeniem MI [2002]). „Stare”, często zdewastowane i źle zagospodarowane, oraz „nowe”, niezbyt rozległe, przeinwestowane wnętrza nie spełniają dwóch ważnych, przypisanych im ról – społecznej i przyrodniczej. Zmiana tej sytuacji i przekształcenie istniejących podwórek lub terenów niczyich w kipiące życiem salony osiedlowe tylko pozornie wydaje się sprawą prostą.
Nie sprawdzą się tu gotowe recepty, bo przygotowanie wnętrza osiedlowego do skutecznego pełnienia dwóch wspomnianych wyżej funkcji – przyrodniczej i społecznej, wymaga nie tylko rozwiązań innowacyjnych, ale także indywidualnego podejścia do każdego obiektu.
Przygotowana publikacja, której autorami są przede wszystkim architekci i architekci krajobrazu, dostarcza przesłanek do zastanowienia się nad następującymi problemami:
- jaką formę „nowych” osiedli uznać należy za pożądaną i jakimi szczególnymi cechami charakteryzują się rozwiązania wnętrz osiedlowych uznane w Europie za wzorcowe?
- jak przekształcić przestrzenie niczyje „starych” osiedli i sprawić, by zaczęły skutecznie funkcjonować w strukturze przestrzennej, społecznej i przyrodniczej współczesnego miasta?

polecam ten produkt:  
  • aktualna ocena: 2.67/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.7 / 6 - głosowano 27 razy
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!