TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

 

Subsydiowanie ochrony środowiska przyrodniczego w gospodarce rynkowej

autor:
wydawca:
Facebook Twitter drukuj powiadom rss
okładka
właściwości
ISBN:
978-83-7252-629-8
rodzaj:
książka
objętość:
212 stron
miejsce wydania:
Kraków
rok:
2013
język:
polski
okładka:
miękka
nowość:
styczeń 2014
średnia ocena:
  • aktualna ocena: 1.53/6

produkt dostępny
 
netto:
brutto:
40.00 PLN
42.00 PLN

rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu
Monografia składa się z pięciu rozdziałów, podzielonych na podrozdziały, oraz z wprowadzenia i zakończenia. Pierwsze dwa rozdziały dotyczą umiejscowienia subsydiów w teorii ekonomii i w nauce o finansach oraz przesłanek subsydiowania ochrony środowiska w warunkach gospodarki rynkowej. W rozdziale pierwszym zdefiniowano kategorię subsydiów i funkcje, jakie pełnią one w gospodarce. Ustalono także zależności między takimi kategoriami jak subsydia, subwencje i dotacje. W rozdziale drugim zaproponowano kryteria i sposób oceny subsydiów publicznych przeznaczonych na ochronę środowiska.
Rozdział trzeci zawiera identyfikację oraz systematyzację subsydiów związanych z ochroną środowiska rozproszonych w systemie finansowym gospodarki. Z kolei rozdział czwarty poświęcony został identyfikacji i charakterystyce funkcjonujących w Polsce subsydiów publicznych. Podjęto w nim próbę analizy empirycznej kształtowania się ich wielkości i struktury. Rozdział piąty stanowi wartość dodaną pracy. Opracowano w nim zarys procesu subsydiowania ochrony środowiska i opisano powiązania między jego elementami. Pokazano także stopień zintegrowania subsydiów publicznych z system finansowania ochrony środowiska. Podjęto także próbę oceny subsydiów publicznych w ochronie środowiska w warunkach gospodarki rynkowej oraz wskazano kierunki zmian.
Z uwagi na rozproszony materiał źródłowy i niejednorodną sprawozdawczość za okres badawczy przyjęto lata 2000-2010. Pokazywane na wykresach tendencje zmian wskaźników lub zestawiane w tabelach informacje i dane obrazujące wielkość subsydiów publicznych ze względu na brak źródeł statystycznych dotyczą niekiedy krótszego przedziału czasowego.

polecam ten produkt:  
  • aktualna ocena: 1.53/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 1.5 / 6 - głosowano 17 razy
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!