TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 7
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Kazimierz Kuciński
okładka
  • aktualna ocena: 2.75/6
 

Istniejący dorobek współczesnych nauk ekonomicznych zajmujących się funkcjonowaniem przedsiębiorstw i kształtowaniem ich otoczenia stwarza merytoryczne przesłanki do wykorzystania tej wiedzy w zarządzaniu innymi podmiotami życia społecznego. Można bowiem przyjąć założenie, że podmioty te są izomorficzne w stosunku do przedsiębiorstw, a zatem można je potraktować tak jakby właśnie były przedsiębiorstwami. Dotyczy to zwłaszcza jednostek przestrzennych i osadniczych.

Teza mówiąca, że miasto jest swego rodzaju analogiem przedsiębiorstwa, skłania do stworzenia programu kształcenia na poziomie akademickim specjalistów potrafiących wykorzystać wiedzę dotyczącą przedsiębiorstw w zarządzaniu miastem. Powinni to zarazem być specjaliści umiejący kształtować strukturę funkcjonalną, ekonomiczną, społeczną, ekologiczną i przestrzenną miasta, optymalizując ją jako bezpośrednie otoczenie (środowisko) lokalizacyjne przedsiębiorstw.

wstęp

stara cena 50.00 PLN
46.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.65/6
 
Książka stanowi próbę pokazania wynikających z lokalizacji i mających wpływ na lokalizację podmiotów gospodarczych jej lokalnych uwarunkowań i implikacji. Pokazano, jak przebiega zderzenie globalnych inwestorów z realiami lokalnych gospodarek i społeczności. Autorzy opisują, jak lokalne uwarunkowania kulturowe stają się same w sobie czynnikami lokalizacji przedsiębiorstw, jak transformują pozostałe czynniki lokalizacji, jak wpływają na percepcję wynikających z nich korzyści przez odmiennych kulturowo inwestorów oraz jak ewoluują pod wpływem kontaktów z zagranicznymi inwestorami i podążającymi za nimi ekspatami.
wydawca: Difin
stara cena 55.65 PLN
47.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 3.33/6
 
Przedmiotem książki jest sposób zaangażowania przedsiębiorczości w procesy rozwoju gospodarczego regionów. W publikacji przedstawiono, czym jest przedsiębiorczość, jak jest sprzężona zwrotnie z rozwojem regionalnym i od czego zależy. Autorzy ukazują ekonomiczne, społeczne, ekologiczne, instytucjonalne i kulturowe uwarunkowania relacji "przedsiębiorczość - rozwój regionalny". Analizują wpływające na nią endogeniczne i egzogeniczne czynniki wzrostu gospodarczego oraz sposoby ich innowacyjnego łączenia. Rozpatrują ponadto związki przedsiębiorczości z bezpieczeństwem ekonomicznym państwa, które warunkuje przedsiębiorczość oraz rozwój regionalny.
wydawca: Difin
stara cena 48.00 PLN
41.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.43/6
   
Przedmiotem geografii ekonomicznej są widziane w perspektywie przestrzennej uwarunkowania gospodarki, rozmieszczenie czynników produkcji i wzrostu gospodarczego, lokalizacja działalności gospodarczej, związane z jej prowadzeniem powiązania i przepływy oraz tworzone przez nią struktury różnego rodzaju i o różnej skali.
stara cena 59.00 PLN
43.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.12/6
Niejednorodność świata sprawia, że istnieje uzasadniona względami poznawczymi i praktycznymi, potrzeba analizy przestrzennych struktur społeczno-ekonomicznych i procesów dokonujących się w tych strukturach oraz badania ich uwarunkowań oraz następstw, zwłaszcza wynikających z powiązań człowieka (i jego gospodarki) ze środowiskiem geograficznym.
Tego rodzaju badania są przedmiotem geografii ekonomicznej, która rozpatruje zróżnicowania przestrzenne struktur społeczno-gospodarczych na tle konkretnych struktur fizyczno-geograficznych i analizuje przestrzenne podobieństwa i zróżnicowania w gospodarce i życiu społecznym człowieka. Geografia ekonomiczna bada zatem przestrzeń ekonomiczno-społeczną, interesując się możliwością i sposobami gospodarczego wykorzystania środowiska geograficznego, jego rolą w życiu i gospodarce człowieka, rozmieszczeniem ludności, produkcji, osadnictwa i infrastruktury, rozwojem regionów gospodarczych oraz procesami zachodzącymi w strukturach przestrzennych.
W niniejszej publikacji zaprezentowano podstawowe pojęcia i teorie stanowiące punkt wyjścia do współczesnej analizy przestrzennych aspektów zjawisk gospodarczych i społecznych oraz jej praktycznych zastosowań.
29.40
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.49/6
SPIS TREŚCI
Część I. Rewitalizacja jako wyzwanie rozwojowe
1. Rewitalizacja a rozwój gospodarczy Franciszek Tomczak
2. Rewitalizacja progresywna (rekonfiguracja, sieciowość, modernizacja) Lech W. Zacher
3. Rewitalizacja w procesie rozwoju regionów przemysłowych Hanna Godlewska-Majkowska
4. Rewitalizacja regionów przemysłowych jako proces społeczno-gospodarczy Irena Fierla, Roman Sobiecki
5. Europejskie doświadczenia w rewitalizacji regionów przemysłowych Magdalena Typa
Cześć II. Edukacja jako czynnik rewitalizacji regionów przemysłowych
6. System edukacji w prawie polskim i niemieckim Jan Matłachowski, Hanna Godlewska-Majkowska
7. Analiza porównawcza infrastruktury ponadgimnazjalnej edukacji zawodowej w Polsce i w Niemczech Anna Kwiatkiewicz, Dorota Niedziółka
8. Przedsiębiorstwo wobec zmian na rynku pracy Teresa Pakulska, Małgorzata Poniatowska-Jaksch
9. Metody badań nad edukacją w rewitalizowanych regionach przemysłowych Marta Juchnowicz, Hanna Godlewska-Majkowska
Cześć III. Kształtowanie kapitału intelektualnego
10. Relacje edukacja gospodarka. Podejście modelowe Jacek Brdulak
11. Kształtowanie kapitału ludzkiego a rewitalizacja regionów przemysłowych Hanna Godlewska-Majkowska
12. Regionalna odnowa w Polsce Martin Heidenreich Aneks
15.75
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!