TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 5
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Roman Dziczek
okładka
  • aktualna ocena: 2.71/6
 
Stan prawny na 1 stycznia 2012 roku. Publikacja Własność lokali. Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych uwzględnia wszystkie dotychczasowe zmiany stanu prawnego wpływające na odczytywanie ustawy o własności lokali, w tym uchwaloną 16 września 2011 r. ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Autor dokładnie omawia zawiłości prawne, związane z ustanawianiem prawa własności lokali, zarządzaniem nieruchomością wspólną i funkcjonowaniem wspólnoty mieszkaniowej oraz prawami i obowiązkami właścicieli lokali. Przywołane w opracowaniu aktualne orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz innych sądów powinno być pomocne w wyjaśnianiu kwestii spornych pojawiających się przy stosowaniu przepisów komentowanej ustawy.
wydawca: LexisNexis
stara cena 89.00 PLN
80.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.80/6
 
Zarządzanie nieruchomościami lokalowymi przez spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i właścicieli lokali to publikacja dotycząca szeroko rozumianej problematyki prawa mieszkaniowego. Przedstawiono w niej prawa i obowiązki właścicieli lokali i zarządców, a szczególnie wnikliwie opisano rolę spółdzielni mieszkaniowej jako przymusowego zarządcy w autonomicznym zarządzaniu spółdzielczym oraz po przejściu do zarządzania właściwego dla wspólnot mieszkaniowych. Monografia jest poświęcona dwóm zasadniczym reżimom prawnym zarządzania nieruchomościami lokalowymi, które zostały określone w ustawie z 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych i w ustawie z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali.
wydawca: LexisNexis
stara cena 69.90 PLN
58.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.08/6
Niniejsza książka jest kolejną pozycją autorstwa sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie - Romana Dziczka, wpisującą się w szeroko rozumianą problematykę prawa mieszkaniowego. Jej tematyka dotyka ogromnej liczby ludzi w Polsce, którzy korzystają z mieszkań na podstawie umowy najmu w zasobach publicznych i prywatnych, w tym w postaci tzw. najmu okazjonalnego.
wydawca: LexisNexis
72.45
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.81/6
Postępowania cywilne w sprawach dotyczących nieruchomości to monografia, która zawiera omówienie przepisów prawa materialnego i procesowego w zakresie praw i roszczeń - ustawowych i umownych - dotyczących nabycia własności nieruchomości, w tym zasiedzenia i różnych form uwłaszczeń, ochrony własności, rozgraniczenia, zarządzania nieruchomością wspólną m.in. przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Autor poruszył także problematykę innych praw właścicieli i osób roszczących sobie prawa do własności. Siódme wydanie, oprócz uaktualnienia kwestii związanych ze służebnością przesyłu i cywilnymi aspektami roszczeń z tzw. dekretu warszawskiego, zostało poszerzone o omówienie uzupełniających roszczeń właściciela wobec posiadacza bez tytułu prawnego.
wydawca: LexisNexis
82.95
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 1.56/6
Czwarte wydanie Komentarza do ustawy o własności lokali uwzględnia wszystkie dotychczasowe zmiany stanu prawnego mające wpływ na odczytywanie tej ustawy, wynikające m. in. z nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 14 czerwca 2007 r., która weszła w życie 31 lipca 2007 r., oraz zmian ustawy o gospodarce nieruchomościami dokonanych ustawą z 24 sierpnia 2007 r., która weszła w życie 22 października 2007 r. i (w części) 1 stycznia 2008 r. Autor szczegółowo omawia poszczególne przepisy ustawy, kładąc nacisk na zawiłości prawne związane z ustanawianiem, treścią oraz zarządzaniem lokalami stanowiącymi odrębne nieruchomości, a także szeroko omawia problem praw i obowiązków właścicieli lokali i wspólnoty mieszkaniowej.
wydawca: LexisNexis
65.10
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!