TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 1
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Barbara Szulczewska
okładka
  • aktualna ocena: 2.67/6
W Polsce w dużych miastach ludzie mieszkają przede wszystkim w osiedlach – starych, głównie spółdzielczych, wybudowanych jeszcze w XX wieku, i nowych, głównie „deweloperskich”, wybudowanych na przełomie XX i XXI wieku i w ostatnich latach.
Kwestia przyszłości, potrzeby i kierunków przekształceń „starych” osiedli mieszkaniowych była już wielokrotnie rozpatrywana. Poruszano ją pod kątem ekonomicznym, społecznym i technicznym. Jednak w prowadzonych rozważaniach i dyskusjach zdecydowanie mniej uwagi poświęcano przebudowie i podniesieniu jakości wnętrz osiedlowych.
Podobnie niewiele uwagi poświęca się wnętrzom (dziedzińcom) „nowych” osiedli. Tu jedną z przyczyn może być ich znikoma powierzchnia, chętnie sprowadzana do 25% powierzchni biologicznie czynnej (granica ustalona Rozporządzeniem MI [2002]). „Stare”, często zdewastowane i źle zagospodarowane, oraz „nowe”, niezbyt rozległe, przeinwestowane wnętrza nie spełniają dwóch ważnych, przypisanych im ról – społecznej i przyrodniczej. Zmiana tej sytuacji i przekształcenie istniejących podwórek lub terenów niczyich w kipiące życiem salony osiedlowe tylko pozornie wydaje się sprawą prostą.
Nie sprawdzą się tu gotowe recepty, bo przygotowanie wnętrza osiedlowego do skutecznego pełnienia dwóch wspomnianych wyżej funkcji – przyrodniczej i społecznej, wymaga nie tylko rozwiązań innowacyjnych, ale także indywidualnego podejścia do każdego obiektu.
25.00
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!