TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 12
wyświetlanie:
 • prosta lista
 • lista szczegółowa
 • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
 • Wojciech Jarczewski
okładka
 • aktualna ocena: 2.00/6
 
Wprowadzenie
Wojciech Jarczewski
Вступ
Войцех Ярчевський
1. Rewitalizacja podwórek we Lwowie
2. Bóg objawia się w detalu… Podzamcza
3. Antropologia podwórka 
4. Wstęp do ławkologii
5. Nieformalna aktywność ogrodnicza w przestrzeni publicznej
29.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.46/6
 
Dwujęzyczna (polsko-angielska) publikacja przedstawiająca historię, stan i perspektywy rozwoju sektora basenów geotermalnych.
28.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.63/6
   
Niniejsza książka to kompleksowy poradnik prowadzenia gminnej polityki proinwestycyjnej. Zawiera opis mechanizmów i instrumentów możliwych do zastosowania w polskich warunkach wraz z praktycznymi przykładami. Każde zagadnienie jest syntetycznie podsumowane, dzięki czemu czytelnik łatwo odnajdzie metody najbardziej pasujące do prowadzonej przez jego gminę polityki rozwoju gospodarczego. Szczególnie przydatne mogą być fragmenty opisujące narzędzia promocji proinwestycyjnej, mechanizmy przygotowywania ofert czy założenia polityki poinwestycyjnej (after care policy).
stara cena 49.00 PLN
42.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 3.12/6
 
Książka w języku POLSKIM i UKRAIŃSKIM
Program rewitalizacji Lwowa-Podzamcze 2012-2025 przygotowany został w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej projektu Pomoc rozwojowa 2011 nr 539 pt: Poprawa jakości życia mieszkańców jako efekt programu rewitalizacji centrum miasta Lwowa.
13.65
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.92/6
W książce szczegółowo opisano i przeanalizowano przyczyny i mechanizmy, które pozwoliły Niepołomicom - niewielkiej gminie miejsko-wiejskiej na przyciągnięcie od 1990 r. ponad 60 nowych firm (przygotowywanie ofert, promocja proinwestycyjna, polityka podatkowa i in.). Nowe przedsiębiorstwa zainwestowały w Niepołomicach w sumie 470 mln USD i stworzyły 4,6 tys. miejsc pracy.  Publikacja pokazuje także wpływ rozwoju lokalnej strefy inwestycyjnej na środowisko przyrodnicze, rynek pracy, przeanalizowano skalę efektów mnożnikowych oraz opinie mieszkańców o nowych inwestycjach. Na podstawie wyników tych badań sformułowano szereg wniosków praktycznych, które mogą zostać szerzej wykorzystane przez osoby zajmujące się polityką proinwestycyjną w polskich gminach, miastach i regionach.
36.75
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.95/6
Książka stanowi XI tom z 12-tomowej publikacji REWITALIZACJA MIAST POLSKICH.

Publikacja jest wynikiem prac naukowych finansowanych ze środków na  naukę w latach 2007-2010 jako projekt badawczy zamawiany Rewitalizacja  miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i  duchowego oraz czynnik zrównoważonego  rozwoju.
24.15
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.67/6
Książka stanowi X tom z 12-tomowej publikacji REWITALIZACJA MIAST POLSKICH. Publikacja jest wynikiem prac naukowych finansowanych ze środków na naukę w latach 2007-2010 jako projekt badawczy zamawiany Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju.
24.15
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.06/6
Książka stanowi VIII tom z 12-tomowej publikacji REWITALIZACJA MIAST POLSKICH. Publikacja jest wynikiem prac naukowych finansowanych ze środków na naukę w latach 2007-2010 jako projekt badawczy zamawiany Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju.
24.15
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.59/6
 
Książka jest pierwszą całościową analizą lokalnego rynku biurowego poczynając od nowoczesnych powierzchni, poprzez rzadko badane, a bardzo liczne biurowce z okresu PRL, aż po biura w przebudowanych kamienicach. Dodatkowo przeprowadzona została analiza preferencji najemców biurowych oraz skonstruowano ranking dostępności komunikacyjnej biurowców w Krakowie.

W pierwszym rozdziale zarysowana została sytuacja na rynku nowoczesnych (wybudowanych lub gruntownie zmodernizowanych po roku 1990) powierzchni biurowych w dużych miastach Polski. Do tej pory w naszym kraju przytłaczająca większość nowych inwestycji biurowych zlokalizowana jest w Warszawie.

W dalszej części przeanalizowany jest rynek nieruchomości biurowych w Krakowie. Część tę rozpoczyna opis rozwoju rynku nowoczesnych powierzchni klas A i B. Kolejna przynosi rozważania nad obiektami biurowymi – dziedzictwem pięćdziesięciu pięciu lat realnego socjalizmu. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, co obecnie dzieje się z budynkami dawnych zrzeszeń, zjednoczeń i wielkich państwowych firm.
wydawca: Dante
26.25
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.29/6
 
Jak pokazały badania, do odzyskania przez dzielnicę samodzielności prowadzić muszą lokalni liderzy - osoby, które przez kilka lat intensywnie kierują działaniami na każdym etapie. Obecnie niektórzy z nich są radnymi, członkami zarządów, a nawet wójtami lub burmistrzami nowych gmin wiejskich i miasteczek. Inni wycofali się z życia politycznego. W badanych gminach z wieloma spośród nich udało mi się spotkać. Wszystkim im jestem bardzo wdzięczny za udzielone informacje i pomoc. Ich cenna wiedza i doświadczenie dały mi wiele osobiście do myślenia. Doceniam też ich poświęcenie sprawie społecznej i trud, jaki włożyli w to, aby ich gmina była samodzielna.
wydawca: Dante
10.39
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.87/6
Ksiązka stanowi IV tom z 12-tomowej publikacji REWITALIZACJA MIAST POLSKICH. Publikacja jest wynikiem prac naukowych finansowanych ze środków na naukę w latach 2007-2010 jako projekt badawczy zamawiany Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju.
24.15
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.79/6
 
Głównym celem tego opracowania, przygotowanego na podstawie czteroletnich badań prowadzonych w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest wskazanie zależności pomiędzy poszczególnymi działaniami podejmowanymi przez władze lokalne a napływem nowych inwestorów do gmin.
stara cena 40.95 PLN
33.00
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!