TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 5
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Maria Halamska
okładka
  • aktualna ocena: 1.55/6
   
Książka jest próbą oceny zmian na polskiej wsi, dokonaną przez znawczynię tej problematyki. Dobrze został wybrany moment na takie podsumowanie – ponad 20 lat transformacji i prawie 10 lat przynależności do Unii. Pozwala to ukazać polską wieś w momencie, w którym już ujawniają się trwałe prawidłowości, a nie tylko perturbacje okresu przejściowego.
dr hab. Jerzy Bartkowski, prof. UW
wydawca: Scholar
stara cena 36.75 PLN
31.50
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.48/6
   
Wieś zmienia się, ewoluuje. Co znaczy dzisiaj, na początku XXI wieku? Zastanawia się nad tym kilkanaście osób, znakomitych znawców problemu, przedstawicieli różnych dyscyplin: antropologii kulturowej, architektury, demografii, ekonomii, geografii, gospodarki przestrzennej, psychologii, socjologii. Ten zbiorowy wysiłek składa się zdaniem recenzenta pracy, prof. Andrzeja Kalety, na książkę "interesującą, pobudzającą do dyskusji, wywołującą sporo różnych, najczęściej smutnych refleksji i bardzo potrzebną ludziom nie tylko naukowo związanym z obszarami wiejskimi."
wydawca: Scholar
stara cena 29.40 PLN
25.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.63/6
OD REDAKTORKI
Wiejskie pozarządowe organizacje. Nazywane też organizacjami Trzeciego Sektora (albo trzeciego sektora), organizacjami non profit, NGO (non governamental organisation), a kiedyś po prostu organizacjami społecznymi. Te organizacje to fundament społeczeństwa obywatelskiego, które w Polsce się rodzi. To powstające społeczeństwo obywatelskie, pożądane podobnie jak klasa średnia, jest społeczeństwem ułomnym: ułomnym, ponieważ jest ciągle stosunkowo słabe, ale też dlatego, że w swym funkcjonowaniu ciągle boryka się ze stygmatami realnego socjalizmu.
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.75/6
Publikacja przedstawia niektóre, najbardziej znaczące, elementy rozwoju wiejskiego w Portugalii. Przedstawia narodziny koncepcji rozwoju wiejskiego i toczoną wokół tej koncepcji dyskusję w Portugalii. Charakteryzuje portugalskie programy rozwoju i modernizacji rolnictwa oraz ich efekty.
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 3.00/6
Jest to książka o elitach lokalnych w Polsce, ściślej o procesie ich rekrutacji. Autorka na podstawie własnych badań empirycznych dochodzi do wniosku, że w początkach polskiej transformacji nastąpiła jedynie częściowa wymiana elit lokalnych. Reprodukcja przeważała nad wymianą.
wydawca: Scholar
33.60
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!