TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 6
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Joanna Marszałek-Kawa
okładka
  • aktualna ocena: 2.44/6
 
Przeobrażenia, które dokonały się w Europie pod koniec XX wieku, spowodowały zmiany społeczno–gospodarcze wewnątrz państw i stworzyły przesłanki do nowego spojrzenia na partnerstwo państwowe, gospodarkę rynkową, prawo własności, regionalizm.
Łączyło się to z przekształceniami ustroju administracji publicznej na najwyższym szczeblu jednostek podziału terytorialnego. W Unii Europejskiej i w Polsce rozpoczęto dyskurs naukowy i polityczny na temat tego, który typ prawnoustrojowy regionów wybrać jako uniwersalny. Z naukowego punktu widzenia zastanawiano się, czy miał to być układ federalny, autonomiczny, administracyjno–samorządowy czy administracyjno–funkcjonalny. Patrząc z perspektywy organizacji politycznej i złożoności ustroju administracyjnego państw, rozważano następujące typy regionalizacji: administracyjną, samorządową, funkcjonalną. Analizy te prowadziły do rozwoju demokracji w ogólne, a regionalnej w szczególności, określenia statusu prawnego i siły kompetencji regionu.
stara cena 49.00 PLN
41.90
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.95/6
Przedmiotem niniejszej pracy są rozważania na temat znaczenia informacji w społeczeństwie obywatelskim pod kątem wybranych aspektów prawnych. Należy podkreślić, że informacja odgrywa ogromną rolę we współczesnych społeczeństwach, porządkach prawnych i stosunkach międzyludzkich, a także w życiu konkretnego człowieka.
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.80/6
Prezentowany poniżej zbiór tekstów pozornie jest bardzo niejednorodny. Znajdujemy w nim zarówno teoretyczne rozważania nad cyklicznością procesów politycznych, modelową interpretacją struktury procesu integracji, centralizacją i decentralizacją organizacji politycznych, prognozowaniem jako formy fałszywej świadomości, jak i relacje z badań poświęcanych procesom integracyjnym w Europie.
29.40
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.13/6
Główne problemy globalizacji, integracji europejskiej oraz transformacji politycznej Europy Środkowej i Wschodniej.
32.55
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.50/6
Samorząd terytorialny, we współczesnych demokratycznych społeczeństwach, stanowi istotne ogniwo systemu władzy publicznej. Jego ustrojowa pozycja jest wyrazem idei udziału obywateli i ich organizacji w rozwiązywaniu zadań publicznych. W tym przypadku chodzi głównie o rozwiązywanie problemów życia zbiorowego społeczności terytorialnych (lokalnych, regionalnych).
30.45
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.71/6
Problem funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej frapujących. W mojej opinii wynika to przede wszystkim z faktu, iż ranga tej instytucji ogromnie wzrosła. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest realny i bezpośredni wpływ społeczności lokalnych na jego kształt personalny, a tym samym prowadzoną politykę. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że samorząd oprócz wielu ważnych uprawnień otrzymał również znaczące środki finansowe, co w ogromnym stopniu podniosło skuteczność jego działania.
31.50
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!