TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 14
wyświetlanie:
 • prosta lista
 • lista szczegółowa
 • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
 • Stanisław Korenik
okładka
 • aktualna ocena: 1.25/6
Z uwagi na tematykę podjętą przez autorów opracowanie zostało podzielone na cztery części tematyczne. Pierwsza część zawiera problematykę uwarunkowań rozwoju społeczno-ekonomicznego regionów, krajów oraz obszarów metropolitalnych. Druga część tematyczna obejmuje problemy mniejszej skali przestrzennej. Poruszane są w niej kwestie znaczenia przestrzeni publicznych w skali lokalnej, gospodarki kreatywnej, marketingu terytorialnego, partycypacji obywateli w zarządzaniu sprawami publicznymi itp. W kolejnej części poruszane są problemy innowacyjności i przedsiębiorczości w różnej skali przestrzennej. Tematyka oscyluje wokół innowacyjności gospodarki europejskiej, sposobów jej finansowania w Polsce, zarządzania ryzykiem i wiedzą w przedsiębiorstwach, wspierania przedsiębiorczości przez jednostki samorządu terytorialnego, również w aspekcie transgranicznym, a także wybranych problemów funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce. Publikacja zawiera także wybrane zagadnienia z obszaru gospodarki przestrzennej i teorii ekonomii.
52.50
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.20/6
okładka
 • aktualna ocena: 2.53/6
 
Wprowadzenie
Ewolucja teorii lokalizacji i teorii rozwoju regionalnego
Związki między lokalizacją działalności a konkurencyjnością regionu
Ocena ewolucji teorii rozwoju regionalnego i możliwe kierunki ich zmian
Zakończenie
 
19.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.69/6
Autorzy  podręcznika postawili sobie za zadanie przybliżyć współczesną przestrzeń społeczno-gospodarczą, w tym także uwarunkowania polityczne czy kulturowe w niej zachodzące. Dlatego poza wiadomościami podstawowymi dotyczącymi całokształtu działalności człowieka w przestrzeni, znajdujemy treści dotyczące najnowszych form gospodarowania, innowacji, kształtowania się sieci gospodarczych itp. Takie ujęcie tematu ma na celu przybliżenie czytelnikowi wiedzy potrzebnej do poznania ram funkcjonowania gospodarki w nowych realiach, z uwzględnieniem również  aspektu przestrzennego, gdyż każda działalność człowieka odbywa się w czasie i w przestrzeni.
39.90
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.37/6
 
Autor podjął udaną próbę przedstawienia problematyki współczesnego regionu ekonomicznego w czterech głównych aspektach, tj. roli, znaczenia, funkcjonowania i rozwoju, odnosząc je do zupełnie nowego otoczenia charakteryzującego się wysoką turbulentnością, niepewnością i podatnością na niemal ciągłe utraty stanów równowagi. W sposób inteligentny i z dużą dbałością o profesjonalizm oraz komunikatywność przekazu stworzył obraz tego otoczenia, by następnie określić implikacje zachodzących w nim zmian dla regionu ekonomicznego.
wydawca: CeDeWu
stara cena 43.05 PLN
37.00
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 3.14/6
Próbując odpowiedzieć w części na pytanie, czy duże miasta Polski mają szansę stać się metropoliami i jak będzie przebiegał proces dochodzenia ich do takiej pozycji, oraz w celu dokonania oceny zjawisk zachodzących w dużych miastach, dokonano badania wybranych obszarów i procesów zachodzących na terenie Wrocławia. Uzasadnieniem wyboru tego miasta i okolic z jednej strony są procesy realne występujące na tym obszarze, a z drugiej – określone rozwiązania decyzyjne i planistyczne.
33.00
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.54/6
Prezentowany podręcznik zawiera podstawową wiedzę z zakresu geografii gospodarczej oraz elementarne informacje z geografii politycznej, będąc swoistym wstępem do rozważań nad poruszaną problematyką. Jego układ oraz zawartość merytoryczna zostały pomyślane w taki sposób, aby przybliżyć zarówno zagadnienia dotyczące teorii geografii ekonomicznej i politycznej, jak i ich relacje z nauką gospodarki przestrzennej, a także wyniki badań prowadzonych przez autorów.
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.73/6
W niniejszej książce omówiono wiele istotnych zagadnień związanych z gospodarką przestrzenną – dziedziną mającą coraz większy wpływ na współczesną rzeczywistość. Autorzy wskazują znaczenie tej dziedziny życia społeczno-gospodarczego, dostarczając jednocześnie wiedzy na temat funkcjonowania człowieka w przestrzeni. Praca składa się z trzech części. Jest przeznaczona dla studentów rozmaitych kierunków ekonomicznych, może być też przydatna praktykom zajmującym się kształtowaniem przestrzeni społeczno-ekonomicznej.
32.55
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 3.20/6
Opracowanie stanowi próbę opisania dysproporcji w rozwoju regionów polskich w XX w. Wskazano w nim podstawowe problemy dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego w przestrzeni, ze zwróceniem szczególnej uwagi na przenoszenie się impulsów tego rozwoju między jej elementami oraz na zjawisko dysproporcji międzyregionalnych.
32.55
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.83/6
 
Monografia ta stanowi cenne, pierwsze na polskim rynku wydawniczym, kompleksowe teoretyczno-poznawcze i odnoszące się do rzeczywistości polskiej studium relacji samorządu terytorialnego z bankami.
Pozycję charakteryzuje zdecydowanie oryginalne i nowatorskie podejście do problematyki kształtowania relacji samorządu terytorialnego z bankami, jak też banków z samorządem terytorialnym. W proponowanym podejściu kładzie się nacisk na potrzebę tworzenia relacji samorządu terytorialnego z bankami przez pryzmat oddziaływania jednostki samorządowej na przebieg procesów rozwoju lokalnego.
wydawca: CeDeWu
stara cena 50.30 PLN
43.00
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!