TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 6
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Tomasz Komornicki
okładka
  • aktualna ocena: 1.91/6
   
Współczesna przestrzeń społeczno-ekonomiczna w coraz większym stopniu kształtowana jest przez powiązania i przepływy. Obecnie szybko rosną interakcje pomiędzy metropoliami, stanowiącymi najważniejsze ośrodki usług, innowacji, nauki i kultury. W książce przedstawiono siłę i strukturę wzajemnych powiązań funkcjonalnych pomiędzy polskimi metropoliami. Analizą objęto poszczególne typy relacji, w tym powiązania ekonomiczne, migracyjne, turystyczne, naukowo-badawcze, polityczne, a także transportowe i telekomunikacyjne. Całość odniesiono do klasycznych koncepcji badawczych dotyczących tworzenia się systemów międzymetropolitalnych.
wydawca: Sedno
stara cena 47.25 PLN
39.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.38/6
   
Publikacja prezentuje aktualne problemy związane z zaawansowaniem prac planistycznych w gminach oraz ich zróżnicowaniem przestrzennym i funkcjonalnym (plany miejscowe, studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, decyzje lokalizacyjne). Monografia powstała na podstawie corocznego Raportu Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN wykonanego dla Ministerstwa Budownictwa, Transportu i Gospodarki Morskiej. Bazuje na najnowszych danych wg stanu na koniec 2010 roku.
wydawca: Sedno
stara cena 45.00 PLN
39.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.71/6
Procesy transformacji w Polsce po 1989r. związane ze zmianą ustroju i systemu ekonomicznego oraz członkostwem w Unii Europejskiej od 2004r. dotyczyły w dużej mierze obszarów wiejskich. Coraz bardziej wzrastała też ich rola w zagospodarowaniu przestrzennym kraju.
Niniejszy tom zawiera zbiór 10 opracowań wykonanych przez specjalistów zajmujących się różnymi aspektami zróżnicowania i zagospodarowania przestrzennego wsi oraz małych miast w Polsce i zagranicą.
31.50
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.20/6
 
Nadrzędnym celem podjętych studiów było zatem zwrócenie uwagi na możliwości wykorzystania typowo geograficznych analiz w zastosowaniach praktycznych dotyczących optymalizacji sieci transportowej. Niektóre z zastosowanych rozwiązań metodycznych mieszczą się w klasycznym i dobrze znanym aparacie pomiarowym, ale pewna ich część, związana zwłaszcza z analizą popytową, musiała być wypracowana od nowa. Publikacja ta powinna być zatem pomocna wszystkim tym, którzy nie tylko na co dzień zajmują się planowaniem sieci transportowych oraz może służyć jako źródło wiedzy i inspiracji również dla przedstawicieli świata nauki i studentów, zwłaszcza geografów, urbanistów i ekonomistów.
31.50
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.17/6
Publikacja jest efektem studiów prowadzonych w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN na zlecenie Ministerstwa Budownictwa i Departamentu Ładu Przestrzennego i Architektury. Przedstawiono w niej wyniki badań na temat pokrycia gmin dokumentami planistycznymi na koniec 2005 roku. Analizie poddano materiały zawarte w ankiecie GUS pt. "Planowanie przestrzenne w gminach", dotyczącej wykonania studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania we wszystkich gminach w Polsce. Badania prowadzono dla całego kraju oraz w wydzielonych pięciu kategoriach gmin reprezentujących obszary: metropolitalne, i inne ważniejsze zespoły miejskie, wzdłuż głównych korytarzy transportowych, o rozwiniętej funkcji turystycznej, wiejskie oraz objęte ochroną prawną przyrody.
31.50
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 3.03/6
Niniejsza publikacja stanowi pierwotną wersję Raportu… z 2005 roku, wzbogaconą o nowsze przemyślenia oraz uwzględniającą zebrane uwagi krytyczne. Oprócz diagnozy stanu istniejącego przestrzennego zagospodarowania Polski na tle uwarunkowań przyrodniczych i społeczno--gospodarczych, przedstawiono również autorskie koncepcje dotyczące rozwoju regionalnego kraju, w oparciu o nowy system powiązań infrastruktury transportowej. Zamierzeniem autorów jest, aby publikacja stała się elementem dyskusji nad koncepcją przestrzennego zagospodarowania kraju.
31.50
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!