TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 5
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Zbigniew Strzelecki
okładka
  • aktualna ocena: 2.39/6
 
I. Zagadnienia ogólne
II.Planowanie przestrzenne i strategiczne
III. Aspekty finansowe
IV. Aspekty społeczne
V. Aspekty przyrodnicze
wydawca: KPZK
44.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.68/6
   
Problematykę, jaką podejmuje zespół autorski w niniejszym podręczniku, zawarto w dziewięciu rozdziałach dotyczących problematyki najważniejszych dziedzin warunkujących rozwój w skali regionalnej i lokalnej. Otwiera ją jednak rozdział poświęcony przeglądowi czynników rozwoju w wybranych teoriach rozwoju regionalnego, szczególnie w tych teoriach, w których rozwój jest postrzegany jako wynik pozytywnych zmian wzrostu ilościowego i postępu jakościowego w systemach gospodarczych, społecznych i przyrodniczych w różnych skalach przestrzennych: lokalnej, subregionalnej, regionalnej i ogólnokrajowej.
stara cena 35.00 PLN
31.50
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.69/6
Problemy samorządu terytorialnego, polityki komunalnej i społecznej, która jest tylko częścią zagadnień naukowo-badawczych oraz działalności dydaktycznej, jaką obecnie zajmuje się Katedra Samorządu Terytorialnego i Gospodarki Lokalnej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH w Warszawie, była już przedmiotem wykładów i badań istniejącej od 1915 roku w Wyższej Szkole Handlowej oraz powstałej na jej bazie w 1933 roku w Szkole Głównej Handlowej specjalizacji studiów w zakresie samorządu terytorialnego. Historia działalności naukowej i dydaktycznej obecnej Katedry jest zatem niewiele krótsza od 100-letniej tradycji Szkoły Głównej Handlowej. Działalność dydaktyczna i naukowo-badawcza do 1998 roku została już przedstawiona w opublikowanych monografiach.
25.20
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 3.00/6
Fragment wstępu
Procesy urbanizacji polskiej wsi - w zależności od położenia - podlegają niezwykle zróżnicowanym, często bardzo silnym i niekontrolowanym procesom urbanizacji. Tymczasem Program Rozwoju Obszarów Wiejskich pomija przestrzenne zróżnicowanie ich przebiegu. Na przykład w obszarach o silnej presji rozwojowej następują dynamiczne przekształcenia własnościowe. Następuje restrukturyzacja i koncentracja własności, a jednocześnie fragmentacja i rozdrobnienie terenów wiejskich. Obserwujemy rozłączanie funkcji rolniczej od mieszkaniowej i narastanie wahadłowych migracji w poszukiwaniu pracy. Zwiększają się dysproporcje regionalne i lokalne w rozwoju społeczno - gospodarczym.
wydawca: KPZK
42.00
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.35/6
 
Kompendium wiedzy o gospodarce regionalnej i lokalnej, uwzględniające także nową sytuację polskich regionów i jednostek lokalnych wynikającą z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, przedstawia zagadnienia, które do tej pory dostępne były jedynie w rozproszonych źródłach.
wydawca: PWN
stara cena 49.90 PLN
43.90
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!