TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 5
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Zbigniew Przygodzki
okładka
  • aktualna ocena: 1.97/6
 
ZEWNĘTRZNE UWARUNKOWANIA SPÓJNOŚCI REGIONALNEJ
1.   Monika Słupińska– Rozwój ukierunkowany terytorialnie w nowej polityce spójności.  – Territorially Oriented Development in the New Cohesion Policy
2.    Katarzyna Miszczak– Procesy glokalizacji w rozwoju nowoczesnego terytorium – Processes of Glocalization in Development of Modern Territory
3.    Tomasz Drożyński– Ocena efektów unijnej polityki spójności wyzwania dla Polski w świetle nowego budżetu – The Evaluation of EU Cohesion Policy the Challenges for Poland in the Light of a New Budżet 
4.  Dorota Miłek– Spójnośćstrategii rozwoju województwa świętokrzyskiego z dokumentami zewnętrznymi  -Coherence of the Świętokrzyskie Province Development Strategy with External Documents
29.40
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 1.88/6
 
Kapitał ludzki jest jednym z filarów gospodarki opartej na wiedzy. Paradoksalnie jednak ten czynnik rozwoju okazuje się być trudnym obszarem inwestycji, szczególnie w wymiarze regionalnym. Stąd wiedza o dobrych praktykach i istniejących rozwiązaniach systemowych jest szczególnie cenna. Istotnym wyzwaniem dla władz publicznych każdego kraju, w tym także Polski, jest określenie właściwego modelu realizacji i poziomu decentralizacji polityki rozwoju kapitału ludzkiego. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ polityka rozwoju kapitału ludzkiego w wymiarze regionalnym jest stosunkowo młodym obszarem działalności władz publicznych. Stąd trudno o wzorce w pełni ukształtowane i sprawdzone w zdefiniowanym otoczeniu.
wydawca: Difin
stara cena 45.00 PLN
39.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.92/6
   
Książka dotyczy niematerialnych czynników rozwoju regionalnego, mających decydujące znaczenie z perspektywy budowania potencjału konkurencyjnego i tworzenia bogactwa regionu. Jej treść zawarto w trzech blokach tematycznych:
1. Region wiedzy - określa rolę wiedzy w determinowaniu procesów rozwoju regionalnego oraz identyfikuje, w jaki sposób kapitał ludzki, w kontekście teoretycznym i praktycznym, przyczynia się do tworzenia wartości i budowania Gospodarki Opartej na Wiedzy w wymiarze regionalnym.
2. Region innowacyjny - koncentruje się na identyfikacji regionalnych mechanizmów tworzenia procesów innowacji. Omawia istotę regionalnej płaszczyzny polityki innowacyjnej, która zajmuje dziś szczególne miejsce w polityce rozwoju polskich regionów.
3. Region w gospodarce globalnej - wskazuje, w jaki sposób środowiska lokalne i regionalne mogą wykorzystywać proces globalizacji, nie ulegając marginalizacji i unifikacji, wzmacniając swoje znaczenie i pozycję konkurencyjną. Skuteczność realizacji regionalnej polityki rozwoju zależy dziś przede wszystkim od wiedzy, kompetencji i świadomości aktorów biorących udział w określaniu jej priorytetów i ich determinacji w fazie wdrażania.
wydawca: Difin
stara cena 49.35 PLN
42.00
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.45/6
 
W grze o rozwój, kluczową pozycje we współczesnej gospodarce zajmuje region. Budowanie jego przewag konkurencyjnych uwarunkowane jest istnieniem kapitału ludzkiego, kapitału społecznego, infrastruktury instytucjonalnej, przedsiębiorczosci i innowacyjności. Odpowiedzialność za tworzenie tych warunków w głównej mierze, spoczywa na barkach przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych. Poprzez paletę strategicznych instrumentów mogą stymulować wykorzystanie posiadanego potencjału, zachowania aktorów regionalnych oraz określać pożądane kierunki rozwoju.
 
wydawca: CeDeWu
stara cena 36.65 PLN
31.00
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!