TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 6
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Henryk Rogacki
okładka
  • aktualna ocena: 2.36/6
Nowoczesny podręcznik składający się z rozdziałów dotyczących ustroju państwowego, pozycji Polski w międzynarodowej przestrzeni politycznej, społecznej i gospodarczej, przyrodniczych podstaw funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki, użytkowania ziemi i zmian w środowisku przyrodniczym, społeczeństwa oraz gospodarki. Zaprezentowano w nim zróżnicowania regionalnego procesu transformacji, a także przedstawiono nowe formy funkcjonowania gospodarki (systemy sieciowe, gospodarka oparta na wiedzy). Wobec coraz silniejszych wpływów otoczenia międzynarodowego na społeczeństwo i gospodarkę, wprowadzono porównania sytuujące dane zjawisko w Polsce na tle innych krajów.
wydawca: PWN
51.45
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 3.00/6
Przedmowa (fragment)
Jest cały szereg pytań czy zagadnień, które warto w związku z problemami interpretacji postawić. Oczywiście inna jest kwestia, gdy chcemy zinterpretować wynik metody, której zadaniem jest jedynie precyzyjny czy precyzyjniejszy opis, a inna gdy interpretacja niejako przechodzi w wyjaśnianie. Można w tym miejscu zasygnalizować tylko niektóre pytania np.:
w jakim stopniu i czy w ogóle zinterpretowanie wyników uzyskanych dzięki stosowanej metodzierówna się wyjaśnieniu analizowanego zjawiska?
Henryk Rogacki
wydawca: Bogucki
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.15/6
Przedmowa
Celem tej pracy jest krytyczna refleksja nad możliwościami i ograniczeniami zastosowań metod badawczych w geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej. Realizacja tego zadania podporządkowana jest celowi bardziej dalekosiężnemu, a mianowicie możliwości jak najlepszego opisu i wyjaśniania badanych zjawisk. Stąd tom ten rozpoczyna artykuł analizujący to zagadnienie na tle ogólnych problemów metodologicznych.
Druga grupa artykułów ukazuje możliwości i dokonuje oceny zastosowań danej techniki badawczej. Zwraca się w nich także uwagę na pewne niebezpieczeństwo wynikające z osłabienia wiedzy o wymogach formalnych stosowanej metody. Zachodzi bowiem potrzeba, by strażnicy czystości matematycznej określali, jak daleko można się posunąć w odstępstwach od ograniczeń formalnych, i by stosujący metody mieli świadomość i wiedzę, że te granice istnieją i że nie wolno ich przekraczać.
W trzeciej grupie mieszczą się artykuły przedstawiające różne metody badawcze będące podstawą do analizowania konkretnego zjawiska w nowym ujęciu.
wydawca: Bogucki
27.30
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!