TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 4
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Izasław Frenkel
okładka
  • aktualna ocena: 2.53/6
Opracowanie zawiera wyniki analizy zmian zatrudnienia i struktury dochodów w indywidualnych gospodarstwach rolnych w latach 2005-2010 oparte na danych Powszechnego Spisu Rolnego 2010 (PSR 2010) oraz reprezentacyjnych badań Struktury Gospodarstw Rolnych (BSGR) przeprowadzonych przez GUS w latach 2005 i 2007 (BSGR 2005 i BSGR 2007).
31.50
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 3.00/6
Monografia zawiera analizę podstawowych tendencji przemian demograficznych oraz zmian zatrudnienia i bezrobocia na polskiej wsi (porównawczo z miastami) w pierwszych latach bieżącego stulecia. Przedmiotem analizy były szczególnie czynniki demograficzne zmian ludności wiejskiej (ruch naturalny, migracje wieś—miasto i migracje zagraniczne), zmiany struktury ludności wiejskiej według płci, wieku i cech edukacyjnych, zmiany struktury zatrudnienia według działów gospodarczych i charakteru zatrudnienia (pracownicy najemni, pracujący na własny rachunek) oraz zmiany struktury populacji pracujących i bezrobotnych według cech demograficznych i poziomu wykształcenia.
Podstawę statystyczną analizy stanowiły dane GUS pochodzące z bieżącej statystyki demograficznej, Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań z 20 maja 2002 r., reprezentacyjnych Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności oraz ewidencji urzędów pracy dotyczącej bezrobocia rejestrowanego. Dla porównań międzynarodowych korzystano z danych Eurostatu.
15.75
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.58/6
Praca, poświęcona jest głównie analizie tendencji i uwarunkowań przemian demograficzno-zawodowych na obszarach wiejskich w Polsce - od zapoczątkowanej w końcu lat osiemdziesiątych transformacji ustrojowej do początków XXI wieku. Analizowany jest też wpływ zmian ludnościowych, także oczekiwanych w przyszłości, na wybrane elementy rozwoju społeczno-gospodarczego wsi.
31.50
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.71/6
Opracowanie z serii Studia i monografie Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa nr 1/2007. Zawiera wyniki analizy zmian zatrudnienia w indywidualnych gospodarstwach rolnych w świetle danych Spisu Powszechnego Ludności, Mieszkań i Rolnictwa z 2002 r. oraz Badania Gospodarstw Rolnych przeprowadzonego metodą reprezentacyjną w 2005 r.
15.75
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!