TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 6
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Izabella Bukraba-Rylska
okładka
  • aktualna ocena: 2.28/6
   
Książka zawiera opracowania powstałe w ramach badań nad funkcjonowaniem lokalnych grup działania. Przedstawia ogólną refleksję nad trafnością rozstrzygnięć teoretycznych i praktycznych podejmowanych w związku z programem Leader, a także przebieg badania i jego najważniejsze wyniki.
wydawca: Scholar
stara cena 18.90 PLN
16.90
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.56/6
Raport jest unikalnym opracowaniem dotyczącym tego, jak jest rozumiana oraz praktykowana kultura przez Polaków, żyjących poza dużymi miastami. Zawiera w sobie, co szczególnie cenne, bardzo drobiazgową oraz wielowątkową analizę stanu, uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i społecznych funkcjonowania na prowincji tradycyjnych instytucji kultury. Raport pokazuje dobitnie, że nie ma już czegoś takiego, jak wieś, czy kultura chłopska, ale raczej miasto-wieś, ludowość, folkloryzm, a jeszcze dokładniej ogromnie hybrydyczne formacje społeczno-kulturowe, które łączą to, co stare i nowe, miejskie i wiejskie, lokalne i globalne.
Dr hab. prof. UAM Marek Krajewski Instytut Socjologii UAM w Poznaniu
35.70
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.69/6
Jak w obecnych warunkach funkcjonuje kultura na wsi? Czy decentralizacja, pluralizm i samorządowość są wystarczającymi warunkami, by środowiska lokalne kształtowały tę sferę życia zgodnie z własnymi potrzebami, gustami i tradycjami, a więc w pełni podmiotowo? Jakie znaczenie w miejscowej ofercie kulturalnej przypisuje się lokalnemu dziedzictwu? Na te pytania autorka odpowiedzieć w książce podsumowującej wyniki badań w czterech wybranych gminach. Chociaż różnią się one położeniem, składem ludności, doświadczeniami historycznymi oraz stosunkiem do własnego dziedzictwa, zarazem jednak każda z nich stanowi szczególny przypadek pogranicza (etnicznego, wyznaniowego i kulturowego): prawosławno-katolicka Białowieża na wschodzie, sąsiadująca ze Słowacją Lipnica na Orawie, zamieszkały w połowie przez tzw. repatriantów Popielów na Opolszczyźnie, a nawet Przedbórz - położony wprawdzie w środkowej Polsce, ale w czasie zaborów przedzielony linią kordonu, z bardzo liczną niegdyś ludnością żydowską i usytuowany na styku regionu opoczyńskiego, radomszczańskiego i kieleckiego.
W poddanej badaniu dziedzinie wyróżniono aferę instytucjonalną (istnienie i kondycja palcówek), świadomościową (poglądy i opinie zainteresowanych) i treściową (znaki i wartości obecne w miejscowym repertuarze), co pozwoliło określić specyfikę każdej gminy. Przeprowadzone analizy potwierdzają niedoinwestowanie małych gmin w zakresie infrastruktury i istotny wpływ finansowych ograniczeń na kształt i rozmiar proponowanej oferty, ale zarazem wykazują zależność realizowanych obecnie działań dla kształtowania podmiotowość środowisk lokalnych i utrwalania się w nich syndromu "jaźni odzwierciedlonej".
15.75
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.76/6
   
Kompleksowe wprowadzenie w problematykę wiejską oraz pogłębiona refleksja na temat polskiej socjologii wsi ostatnich stu lat.
Praca w przejrzysty i systematyczny sposób ukazuje historię i gospodarkę wsi polskiej oraz podejmuje wątki dotyczące stylu życia i kultury wiejskiej. Podzielona na 4 części, omawia poszczególne zagadnienia, takie jak:
koncepcje modernizacji wsi, strukturę społeczną wsi polskiej, kulturę ludową, religijność w 3 ujęciach: systematycznym, historycznym oraz krytycznym.
Książka zainteresuje nie tylko socjologów, etnologów czy kulturoznawców, ale również politologów i ekonomistów.
wydawca: PWN
stara cena 39.90 PLN
29.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.59/6
Publikacja stanowi posumowanie kilkuletnich badań autorów prowadzonych w ramach projektu badawczego zatytułowanego "Wieś i rolnictwo na przełomie wieków - dynamika napięć, struktur i funkcji".
26.25
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.25/6
Książka stanowi empiryczną diagnozę świadomości współczesnych Polaków o wsi, chłopach i rolnictwie. Pokazuje stereotypowe obrazy pozycji społecznej rolników oraz poglądy Polaków na temat rolnictwa.
 
21.00
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!