TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 4
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Wojciech Gonet
okładka
  • aktualna ocena: 3.20/6
 
Zawieranie umów przez samorząd terytorialny związane jest z wieloma kontrowersjami teoretycznymi i praktycznymi. Możliwość zawarcia niektórych umów bywa kwestionowana przez organy nadzoru. W pewnych rodzajach umów samorząd terytorialny nie może być stroną, a zakres możliwości zawierania innych umów jest w przepisach określony bardzo enigmatycznie. Utrudnia to uczestniczenie jednostkom samorządu terytorialnego w obrocie cywilnoprawnym.
stara cena 105.00 PLN
89.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 1.75/6
Komentarz do ustawy kładący nacisk na użyteczność - wszystkie zagadnienia są w nim omówione pod kątem ich praktycznego zastosowania, w ujęciu prawnym oraz ekonomicznym. W przystępny sposób, prostym językiem opisuje wszystkie aspekty zastosowania ustawy w codziennym życiu jednostki samorządu terytorialnego - gminy, powiatu i województwa. To wielki atut "Komentarza...", bo partnerstwo publiczno-prywatne niesie ze sobą wielkie możliwości, jednakże wymaga świetnej znajomości reguł gry. Nasza książka - poprzez wyjaśnienie tych reguł - pomoże zbudować efektywne partnerstwo w pełni zgodne z prawem.
Osoby rozpoczynające przygodę z partnerstwem publiczno-prywatnym docenią wprowadzenie objaśniające, czym jest partnerstwo publiczno-prywatne, wzbogacone o opis korzyści, szans oraz zagrożeń związanych z jego stosowaniem dla obu stron. Dzięki naszej książce osiągną Państwo maksimum korzyści dla sektora publicznego i zminimalizują ryzyko współpracy z partnerami prywatnymi.
wydawca: Municipium
60.90
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.76/6
 
SPIS TREŚCI
Rozdział 1 Samorząd terytorialny w Polsce – uwarunkowania ustrojowe i ekonomiczne
Rozdział 2 Przyczyny i możliwości zadłużania się jednostek samorządu terytorialnego
Rozdział 3 Zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego
Rozdział 4 Bezpieczny poziom długu w jednostce samorządu terytorialnego
stara cena 36.75 PLN
32.90
PLN
okładka
  • aktualna ocena: 2.29/6
Problematyka spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego jest uregulowana w kilku aktach prawnych, co przyczynia się w praktyce do konieczności ustalenia hierarchii ich stosowania. W książce omówiono zagadnienia dotyczące rodzajów spółek, jakie mogą być tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego, tj. gminy, powiaty i województwa samorządowe. Przedstawiono funkcjonowanie spółek komunalnych, kompetencje organów spółek oraz nadzór nad spółkami komunalnymi sprawowany przez publiczne instytucje kontroli. Publikacja zawiera wzory pism, uchwał i umów.
 
wydawca: LexisNexis
51.45
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!