TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 7
wyświetlanie:
 • prosta lista
 • lista szczegółowa
 • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
 • Hubert Izdebski
okładka
 • aktualna ocena: 2.47/6
   
Książka stanowi próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszej Polsce należy uważać za obowiązującą zasadę wolności zabudowy, w wyniku której interes publiczny w szczególności wymogi ładu przestrzennego zajmuje miejsce podrzędne wobec prawa własności, a efektem jest rosnący nieład przestrzenny. W opracowaniu przedstawiono m.in.:idee zorganizowania przestrzeni i ich konfrontację z rzeczywistością  w kategoriach abstrakcyjnych (miasto idealne) i praktycznych (miasto realne);  ideologie urbanistyczne niezależne od ogólnych ideologii politycznych i społecznych, które zaciążyły na urbanistyce XX w.; rolę, jaką odgrywały i odgrywają w procesie kształtowania przestrzeni władza publiczna, przede wszystkim jako wyrazicielka interesu publicznego, oraz własność; inne prawa podstawowe, które mogą dotyczyć urbanistyki i architektury - prawo do mieszkania, dobrego środowiska, dobrego rządzenia.
stara cena 69.00 PLN
59.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.64/6
 
Opracowanie zawiera teksty ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz aktów wykonawczych do niej - wraz z komentarzem do poszczególnych artykułów ustawy, szeroko odnoszących się do bogatego i często rozbieżnego orzecznictwa Sądów Administracyjnych oraz Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, a także piśmiennictwa prawniczego.
stara cena 189.00 PLN
159.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.00/6
 
W książce przedstawiono proces narastania nowych elementów teorii i praktyki zarządzania publicznego, jak i zidentyfikowano określone nowe elementy. W jaki sposób - znane z dokumentów programowych i praktyki Unii Europejskiej i wielu jej państw członkowskich oraz innych rozwiniętych państw demokratycznych, nowe rozwiązania z dziedziny zarządzania publicznego - miałyby być wprowadzane do praktyki naszego kraju. Zajęto się mechanizmami zmian polskiej administracji publicznej, wypracowaniu mechanizmów innowacyjności i stałej modernizacji. Z Wprowadzenia
wydawca: LIBER
stara cena 49.00 PLN
43.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 3.15/6
Stan prawny na 15 września 2009 roku. Podręcznik stanowi kompleksowe, uwzględniające także problematykę mienia i finansów, opracowanie prawnych podstaw organizacji i działalności samorządu terytorialnego. Łączy on wątki ogólnodoktrynalne w tym konstytucyjne, porównawcze i historyczne z treścią obowiązującego prawa jako "prawa w działaniu". W pracy omówiono również konstytucyjne prawo obywateli do informacji publicznej oraz problematykę etyki w działalności samorządu. Przytoczono aktualne orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych oraz wiele rozstrzygnięć nadzorczych. Korzystanie z podręcznika ułatwia skorowidz rzeczowy.
wydawca: LexisNexis
54.50
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.43/6
Podręcznik ukazuje podstawowe problemy i modele rozwiązań z dziedziny administracji państwowej we współczesnym świecie, w Polsce oraz poza jej granicami. Podając tło historyczne ma jednocześnie charakter fachowej syntezy porównawczej administracji.
wydawca: LIBER
47.25
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 1.67/6
okładka
 • aktualna ocena: 2.75/6
Administracja wieku oświecenia - klasyczne instytucje administracji XIX stulecia - przeobrażenia administracji w państwach kapitalistycznych od końca XIX stulecia - administracja w okresie "realnego socjalizmu"- administracja post - socjalistyczna : problemy transformacji.
 
 
wydawca: LIBER
44.10
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!