TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 4
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Hanka Zaniewska
okładka
  • aktualna ocena: 2.19/6
Fragment wprowadzenia
Zapewnienie zrównoważonego rozwoju polskiej przestrzeni wynika z zapisów Konstytucji RP, zobowiązań Rządu Polskiego podejmowanych na kolejnych światowych konferencjach ONZ, z zapisów w ustawie: o planowaniu przestrzennym, o środowisku, o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.
Mimo że rozwój ten odnoszony jest najczęściej do środowiska naturalnego, to jego znaczenie jest znacznie szersze. Obejmuje równowagę czynników społecznych, ekonomicznych i przyrodniczych w zapewnieniu warunków życia przyszłym pokoleniom, w tym również z punktu widzenia mieszkalnictwa.
Efektem pracy opartym na doświadczeniach badawczych jest przedstawienie poza grupami kryteriów, które należy brać pod uwagę przy rozpatrywaniu zrównoważonego rozwoju, także mierników, jakimi można się posługiwać przy ocenie ich przestrzegania, możliwości i barier stosowania kryteriów zrównoważonego rozwoju osiedli i zespołów mieszkaniowych, poziomów odpowiedzialności za przestrzeganie kryteriów oraz podmiotów uczestniczących w procesach zrównoważonego rozwoju osiedli mieszkaniowych.
30.45
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.81/6
Publikacja podejmuje temat sytuacji mieszkaniowej osób starszych w Polsce w tym przedstawia warunki mieszkaniowe, rozwiązania projektowe oraz przykłady polityki w tej kwestii innych państw europejskich.. 
12.60
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.77/6
Publikacja podejmuje tematykę odnowy zasobów mieszkaniowych na tle ogólnego procesu zarządzania zasobami mieszkaniowymi.  Istotnym elementem książki jest odwołanie doświadczeń polskich w zakresie odnowy zasobów mieszkaniowych do doświadczeń innych krajów europejskich.
29.40
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.00/6
Fragment wstępu
Pracę na temat mieszkań dla ubogich w idei zrównoważonego rozwoju miast podjęto w przekonaniu, że zgromadzona na ten temat wiedza, ujawniająca skalę i złożoność problemów oraz trudności ich rozwiązywania, spełni funkcję ostrzeżenia, a także wywoła i ukierunkuje działania zmierzające do rozwiązania problemów mieszkaniowych ludzi ubogich w Polsce, a jednocześnie pozwoli zachować właściwą dla zrównoważonego rozwoju jakość obszarów zurbanizowanych.
Podjęcie tematu miało zarówno cel poznawczy, tj. pogłębienie wiedzy o społecznych problemach mieszkaniowych Polski rozpoczynającej transformację oraz wchodzącej w XXI wiek, jak i aplikacyjny, tj. przedstawienie propozycji tworzenia przez samorządzy lokalne warunków do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych uboższych mieszkańców, a przez państwo - uregulowań prawnych i form wspierania różnych sposobów tworzenia zasobów mieszkań dla ubogich.
26.25
PLN
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!