TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 3
wyświetlanie:
  • prosta lista
  • lista szczegółowa
  • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
  • Adam T. Kowalewski
okładka
  • aktualna ocena: 2.19/6
Fragment wprowadzenia
Zapewnienie zrównoważonego rozwoju polskiej przestrzeni wynika z zapisów Konstytucji RP, zobowiązań Rządu Polskiego podejmowanych na kolejnych światowych konferencjach ONZ, z zapisów w ustawie: o planowaniu przestrzennym, o środowisku, o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.
Mimo że rozwój ten odnoszony jest najczęściej do środowiska naturalnego, to jego znaczenie jest znacznie szersze. Obejmuje równowagę czynników społecznych, ekonomicznych i przyrodniczych w zapewnieniu warunków życia przyszłym pokoleniom, w tym również z punktu widzenia mieszkalnictwa.
Efektem pracy opartym na doświadczeniach badawczych jest przedstawienie poza grupami kryteriów, które należy brać pod uwagę przy rozpatrywaniu zrównoważonego rozwoju, także mierników, jakimi można się posługiwać przy ocenie ich przestrzegania, możliwości i barier stosowania kryteriów zrównoważonego rozwoju osiedli i zespołów mieszkaniowych, poziomów odpowiedzialności za przestrzeganie kryteriów oraz podmiotów uczestniczących w procesach zrównoważonego rozwoju osiedli mieszkaniowych.
30.45
PLN
szczegóły więcej     
okładka
  • aktualna ocena: 2.29/6
Autor publikacji na blisko 300 stronach podejmuję tematykę rozwoju zrównoważonego. Obok głównego tematu jakim są bariery rozwoju zrównoważonego autor prezentuje wyzwania i zagrożenia jakie stoją na drodze trwałego rozwoju.
Z recenzji Profesora Tadeusza Markowskiego: "Praca jest bardzo interesującą osobistą refleksją autora na temat globalnych problemów współczesnego rozwoju cywilizacyjnego prezentowaną w świetle paradygmatu rozwoju zrównoważonego i narastających problemów urbanizacji współczesnego świata. Autor jest wybitnym znawcą zagadnień urbanistycznych. Posiada bardzo dobre wyczucie spraw ekonomii i stosunków międzynarodowych. Autor w pełni zdyskontował swoje doświadczenie dyplomatyczne, pracując jako ambasador w Kenii. Autor zmusza czytelnika do oderwania się od tradycyjnego postrzegania świata w podziale na kraje wschodnie i zachodnie. Dla niego globalnym problem nierówności społecznych jest podział na kraje bogatej północy i biednego południa."
47.25
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!