TWOJE KONTO    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER

regiobooks.pl - księgarnia samorządowa
dodaj do ulubionych formularz kontaktowy
WYSZUKIWARKA
szukana fraza:
występująca w:
tematyka:
autor:
wydawca:
znajdujesz się w:

WYDAWCY

AUTORZY

liczba znalezionych pozycji: 7
wyświetlanie:
 • prosta lista
 • lista szczegółowa
 • szczegółowa lista z obrazkami
sortuj po:
autor:
 • Ryszard Domański
okładka
 • aktualna ocena: 3.00/6
 
Przedstawia i systematyzuje zagadnienia gospodarki przestrzennej według najnowszego stanu wiedzy z tej dziedziny. Książka zawiera m.in.: przegląd głównych teorii gospodarki przestrzennej, koncepcje, metody i narzędzia wykorzystywane w badaniach nad gospodarką przestrzenną, sformułowania prawidłowości i mechanizmów występujących w gospodarce przestrzennej, metody budowy scenariuszy przestrzennego zagospodarowania kraju. Dodatkowymi zaletami podręcznika są: zgodność z programami nauczania, przejrzysta struktura i jasność wykładu, bogata bibliografia, indeks rzeczowy. Pozycja przeznaczona dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych uczelni wyższych na kierunku gospodarka przestrzenna oraz praktyków zajmujących się problemami związanymi z przestrzennym zagospodarowaniem zarówno w skali całego kraju, jak i poszczególnych regionów.
wydawca: PWN
stara cena 44.90 PLN
39.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.50/6
 
Przedmiotem niniejszej książki są zagadnienia ewolucyjnego kierunku badań przestrzennych i regionalnych. Jednym z jej osiągnięć jest identyfikacja kodu rozwojowego w regionalnym systemie gospodarki polskiej.
I. ZMIENNOŚĆ PRZESTRZENNYCH UKŁADÓW GOSPODARKI
II. TEORETYCZNE KONCEPCJE EWOLUCJI I JEJ MECHANIZMÓW
III. FORMOWANIE SIĘ STRUKTUR I NOWEGO PORZĄDKU PRZESTRZENNEGO W PROCESIE EWOLUCJI
IV. KU POLITYCE PODTRZYMYWALNEGO ROZWOJU PRZESTRZENI EKONOMICZNEJ
42.00
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 2.46/6
 
Przegląd głównych teorii gospodarki przestrzennej Koncepcje, metody i narzędzia wykorzystywane w badaniach nad gospodarką przestrzenną Sformułowania prawidłowości i mechanizmów występujących w gospodarce przestrzennej Metody budowy scenariuszy przestrzennego zagospodarowania kraju
wydawca: PWN
stara cena 44.90 PLN
39.90
PLN
okładka
 • aktualna ocena: 3.00/6
okładka
 • aktualna ocena: 2.50/6
Biuletyn KPZK PAN z. 192
wydawca: KPZK
36.75
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.67/6
Podręcznik przeznaczony dla studentów i pracowników naukowych uczelni ekonomicznych oraz kierunków geograficznych i ekonomicznych na uniwersytetach i w wyższych szkołach pedagogicznych. Autor w nowoczesny sposób omawia zagadnienia geografii ekonomicznej, traktując przestrzeń geograficzną jako gwałtownie zmieniający się układ. W książce zaprezentowane zostały zagadnienia takie, jak: przekształcenia środowiska przyrodniczego; różnorodne potrzeby i zachowania społeczne; rozwój ośrodków miejskich, rozwój regionalny, urbanizacja wsi; wprowadzanie nowoczesnych technologii i nowych produktów; konkurencyjność gospodarki w skali międzynarodowej; globalizacja; tworzenie ponadnarodowych przedsiębiorstw i struktur gospodarczych, polityka przestrzenna oraz środowiskowa. Omawiane zagadnienia zilustrowane są licznymi odwołaniami do polskich i zagranicznych badań i doświadczeń.
 
 
wydawca: PWN
31.50
PLN
szczegóły więcej     
okładka
 • aktualna ocena: 2.62/6
Książka jest pierwszym polskim podręcznikiem akademickim do przedmiotu Teorie gospodarki przestrzennej, wykładanego na kierunku gospodarka przestrzenna. Jej treść jest zgodna z programem studiów i oparta na tradycyjnych i nowoczesnych poglądach. Podręcznik zawiera usystematyzowaną wiedzę, stanowiącą wzorzec zarówno do prowadzenia badań, jak i pracy dydaktycznej.
wydawca: PWN
41.90
PLN
szczegóły więcej     
  
Twój koszyk
  liczba produktów: 0 
  wartość: 0,00 PLN
Twoja przechowalnia
  liczba produktów: 0  
  wartość: 0,00 PLN

WYDRUK KATALOGÓW
Wydrukuj całą naszą ofertę w
jednym z poniższych formatów

        
ZOSTAŃ FANEM
  
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!